Questy w Dwóch Dolinach

Questing to propozycja aktywnego spędzania czasu dla dorosłych i dzieci, dzięki czemu doskonale wpisuje się w trend turystyki rodzinnej. Questing to odkrywanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu poprzez zabawę połączoną z elementami harcerskich podchodów i gier terenowych, odgadywaniem zagadek i poszukiwaniem ukrytego skarbu. Questing pozwala przeżyć niesamowitą przygodę, przenieść się w zupełnie inny, nieco zapomniany świat.

NOWY WYMIAR TURYSTYKI RODZINNEJ

Questing to jeden z nowych trendów światowej turystyki. Dzięki innowacyjnemu połączeniu zabawy z edukacją zmienia wymiar turystyki. Podążanie ścieżkami questingowymi jest też twórczym sposobem na zagospodarowanie wolnego czasu. To doskonały pomysł dla rodziców i dzieci. Questing to idealny sposób na nudę! Na pewno zaciekawi dzieciaki i pomoże w ich dalszym rozwoju. W Polsce questing istnieje zaledwie od kilku lat, ale coraz bardziej zyskuje na popularności. Patronat nad ideą questingu w Polsce objęła Polska Organizacja Turystyczna.

JAK ROZPOCZĄĆ PRZYGODĘ Z QUESTINGIEM?

Podstawą gry jest wspólne odkrywanie. Aby rozpocząć przygodę z questingiem wystarczy wcześniej pobrać folder oraz mapy ze szlakami i wierszowanymi wskazówkami. Na tej podstawie rozwiązuje się quest, który prowadzi do określonego celu – skarbu w postaci skrzyneczki z pieczątką, świadczącą o wykonaniu zadania. Mapy z questami są doskonałą formą zwiedzania ciekawych i atrakcyjnych miejsc. Questing pozwala również na dotarcie do lokalnych tajemnic i legend, ciekawych atrakcji przyrodniczych. Ale przede wszystkim to wspaniale spędzony czas z rodziną i przyjaciółmi!

QUESTING W WIERCHOMLI

Questy w Wierchomli pozwolą na odkrywanie nieznanych walorów Popradzkiego Parku Krajobrazowego, Beskidu Sądeckiego oraz regionalnych legend i atrakcji okolicy. Questy są dostosowane do osób w każdym wieku, tak by zapewnić moc atrakcji i pozytywnej rozrywki. Tworzymy miejsce wspólnej przygody i zabawy na łonie przyrody, gdzie nie będzie miejsca na nudę!

Na odwiedzających Wierchomlę czeka aż 5 map* z questami, które dostępne są na naszej stronie internetowej, w kasach przy wyciągu Wierchomla I oraz w recepcji ***Hotelu Wierchomla SKI & SPA Resort.

*Mapy w formie eletronicznej do pobrania bezpłanie z naszej strony; mapy w formie papierowej płatne 1 zł/szt.

KONTAKT DO RECEPCJI HOTELU

tel. (18) 414 33 33, (18) 414 31 30, (18) 414 31 31

e-mail: hotel@wierchomla.com.pl

W Wierchomli można skorzystać z dodatkowych atrakcji, takich jak wyciąg krzesełkowy Wierchomla 1 - czynny cały rok, park linowy, paintball, quady, rowery górskie, szlaki turystyczne oraz rowerowe trasy zjazdowe.

Mapy questów w Wierchomli:

Mapa Questu - Szlakiem pasterzy łemkowskich >> (czas trwania: 1h pieszo)

Mapa Questu - Wierzenia Łemków - Quest rowerowy >> (czas trwania: 45 min rowerem; 1,5 h pieszo)

Mapa Questu - Skarby Wierchołka - Quest dla dzieci >> (czas trwania: 30 min pieszo) - quest dostępny jedynie dla gości hotelowych 

Mapa Questu - Quest Zbójecki >> (czas trwania: 1h pieszo)

Mapa Questu - Życie Łemków od kuchni >> (czas trwania: 45 min rowerem, 1,5 h pieszo)