2016-02-18

„Bezpieczne Ferie” – to wydarzenie edukacyjna dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych, w ramach której  organizowana jest akcja „Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem”.

 

Celem akcji jest zachęcanie turystów do bezpiecznego zachowania i poruszania się po stoku po przez  jazdę w kasku, posiadanie elementów odblaskowych, poruszanie się po wyznaczonych trasach oraz dbanie o ekologię. W programie m.in.:  konkursy wiedzy z zakresu bezpieczeństwa oraz zabawy edukacyjne. Wszystkie dzieci, które wezmą udział w wydarzeniu otrzymają przygotowany specjalnie na tą okazję „ Paszport Bezpiecznego Narciarza”, kodeks FIS-owski oraz drobne upominki!

Zapisy do udziału w konkursach i zjazdu dla dzieci od g. 10:00 na stoku Stonoga.

W zjeździ i konkursie może wziąć udział 40 dzieci, każde dziecko otrzyma numer startowy i zostanie zapisane na listę zawodników.
Przed rozpoczęciem zjazdu Policjanci z Patrolu Narciarskiego przeprowadzają rozgrzewkę dla wszystkich uczestników.

Zawody będą składać się z dwóch części. Praktycznej czyli zjazdu slalomem oraz teoretycznej czyli konkursu  z wiedzy o zasadach bezpiecznego zachowania na stoku. Dodatkowo dzieci, które nie wezmą udziału w zawodach będą mogły wziąć udział w konkursach wiedzy na temat bezpieczeństwa na stoku. Na wszystkie dzieci, które wezmą udział w zawodach czekają nagrody i upominki!