Gastronomia na Stokach Stacji Narciarskiej

Nasza stacja narciarska zimą zapewnia atrakcje dla fanów białego szaleństwa. Gastronomia na stokach oferuje zaś posiłki dla zmęczonych jazdą narciarzy i snowboardzistów. Regeneracja po wysiłku fizycznym jest niezbędna do dalszej zabawy na śniegu. W bogatej ofercie tutejszych lokali znajdziecie zarówno dania regionalne, jak i pizzę czy kanapki. Możecie skosztować tradycyjnej kwaśnicy, żurku czy placków pasterskich, a na deser pysznych ciast, które są chlubą rodzimych gospodyń. Nikt nie wyjdzie stąd głodny, a każde podniebienie znajdzie coś dla siebie

Gastronomia na stokach – pysznie i zdrowo

Nasz hotel w górach to idealne miejsce zarówno do zimowego, jak i całorocznego wypoczynku. Spędzisz tu aktywnie czas z rodziną lub przyjaciółmi, jeżdżąc na nartach, zdobywając górskie szczyty czy zwiedzając okolicę. Tutejsze powietrze i ruch zaostrzają apetyt. Na szczęście gastronomia na stokach pozwala smacznie zjeść.

Nie samym sportem człowiek żyje. W Stacji Narciarskiej Wierchomla zjesz, wypijesz, ogrzejesz się i odpoczniesz w kilku wygodnych oraz dobrze zlokalizowanych punktach gastronomicznych.

Na nartach w Wierchomli zjesz dobrze, wybierając z bogatej oferty gastronomii na stoku.

  • Szałas Bacy, znajdujący się w połowie stoku Wierchomla I, zaprasza na wyjątkowe dania lokalne. Zatrzymaj się na jadło pastucha (placki pasterskie z pieczonym boczkiem i cebulą), kaszankę z kapustą, kwaśnicę, żurek czy szarlotkę.
  • Kanapkarnia na Szczycie serwuje ciepłe chrupiące kanapki z różniastymi dodatkami.
  • Na Polankach wstąp do Pierogarni, gdzie możesz najeść się do syta pierogami z wody u nas lepionymi.
  • W Markówce, czyli naszej łemkowskiej chacie obok stoku szkoleniowego Stonoga, jest Naleśnikarnia, a w niej placki naleśnikowe na słodko lub słono, gofry lub własnoręcznie upieczona nad paleniskiem kiełbaska.
  • Na tradycyjny obiad zapraszamy do Restauracji pod Wyciągiem (koło dolnej stacji wyciągu Wierchomla I). Treściwa zupka i drugie danie, a na deser szarlotka smakują wyśmienicie!
  • Zapraszamy również do Pizzerii, która znajduje się nad restauracją na świetną chrupiącą pizzę z pieca.

Wybór należy do Ciebie, ale możesz mieć pewność, że wszędzie nakarmimy Cię pysznym i zdrowym jedzeniem! Zapraszamy.