Maraton Rowerowy Cyklokarpaty

13 Kwi

Maraton rowerowy Cyklokarpaty 2019 startuje w Wierchomli. 

 

Po raz kolejny ***Hotel Wierchomla SKI & SPA Resort będzie gościł Uczestników Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty. Mamy za sobą już niejeden finał tej imprezy, a Cyklokarpaty i uczestniczące w nich osoby czują się u nas jak w domu. W tym roku, już w sobotę 13 kwietnia, podnosimy poprzeczkę i będziemy gospodarzami inauguracji tego wydarzenia.

 

Organizatorzy zaplanowali na sezon 2019 aż 12 eliminacji — połowa z nich będzie miała miejsce w Małopolsce, natomiast druga część na Podkarpaciu. Cyklokarpaty umożliwiają rowerowe szaleństwo każdemu niezależnie od poziomu zaawansowania. Niezbędne do startu są rower górski oraz kask, a do wyboru jest jedna z czterech oznakowanych od startu do samej mety tras. Dla najmłodszych przy naszym hotelu rozegrane zostaną zawody Kids Race. Wszystkie trasy prowadzone będą w zasięgu wzroku rodziców.

 

Maratony Rowerowe Cyklokarpaty wystartują z parkingu przed naszym hotelem o godzinie 11.00. Wtedy na trasy wyruszą Uczestnicy rywalizujący na dystansach Mega i Giga (odpowiednio 50 i 80 kilometrów). Pół godziny później rozpocznie się wyścig na dystansach Family i Hobby (odpowiednio 15 i 30 kilometrów).

 

Trasy Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty poprowadzone są przez dolinę potoku Potasznia na Przełęcz Potasznia, skąd Uczestnicy dystansu Family rozpoczną powrót do mety.

 

Pozostali zielonym szlakiem rowerowym przejadą pod Bacówkę nad Wierchomlą, skąd Uczestnicy dystansu Hobby zjadą niebieskim szlakiem rowerowym do Szczawnika.

 

Uczestnicy dwóch najdłuższych tras z Bacówki nad Wierchomlą pojadą w stronę schroniska na Jaworzynie Krynickiej i zjadą do samej Krynicy, skąd ścieżkami leśnymi przez Jastrzębik dojadą do Szczawnika.

 

Ze Szczawnika trasa prowadzi szlakiem w stronę Żegiestowa, skąd wiedzie na Pustą Wielką, by sprowadzić Uczestników na dół, do Wierchomli Wielkiej. Osoby, które wybrały najdłuższy dystans, ponownie pojadą podziwiać tereny Nadleśnictwa Piwniczna, pokonując dodatkowo trasę Hobby. Natomiast rywalizujący na dystansach Mega i Hobby wrócą do mety przy ***Hotelu Wierchomla SKI & SPA Resort.

 

Po zakończonej rywalizacji na Uczestników i kibiców czekać będzie oczywiście nasza dyskoteka.

 

Harmonogram dnia:

8:00 - otwarcie biura zawodów Maratonu

10:00 - otwarcie biura zawodów Kids Race

11:00 - start dystansów Mega i Giga

11:30 - start dystansów Family i Hobby

12:00 - start Kids Race

13:30 - dekoracja Uczestników Kids Race

14:00, 15:00, 16:00 - dekoracje Uczestników dystansów Hobby, Mega i Giga

 

Szczegółowe informacje i zgłoszenia: https://cyklokarpaty.pl/wierchomla

 

***Hotel Wierchmla SKI & SPA Resort jest gospodarzem wydarzenia.

Wydarzenie współfinansowane jest przez Miasto i Gminę Piwniczna - Zdrój.

 

Sponsorzy Wydarzenia: SISU Sport, Jurajska, Domicela,

Partnerzy Wydarzenia: Fenwick’s, ALE - Active Life Energy, Trezado

Partner Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty: Województwo Podkarpackie

czytaj więcej Miejsce: Wierchomla Mała

Festiwal Nocnych Lotników

01 Czer

Dzień Dziecka z nocnymi lotnikami. Zapraszamy na obserwację nietoperzy i nasłuchiwanie sów.

Zapraszamy wszystkich na Festiwal Nocnych Lotników!

W programie festiwalu znajdziecie:

Sobota 1.06, od 14.00 do 01.00:

Miejsce: plac przy hotelu lub (w razie niepogody) w lobby hotelowym,

W programie:
- animacje dla dzieci
- questing nawiązujący do tematu festiwalu
- prelekcja popularnonaukowa prowadzona przez chiropterologów w cerkwii w Wierchomli, połączona z opowieściami o samym miejscu i zakończona obserwacją wylotu nietoperzy z cerkwi
- wieczorna wyprawa na nasłuchiwanie sów i opowieść o nich.

PROGRAM

czytaj więcej Limit: open Miejsce: Wierchomla Mała

Joga Festiwal. VII Górski Maraton Jogi w Wierchomli

18 Sie

Joga ponad podziałami

Zapraszamy na Joga Festiwal. VII Górski Maraton Jogi w Wierchomli.

 

JOGA PONAD PODZIAŁAMI
Wspaniali ludzie z całej Polski, ciekawe warsztaty i joga; piękne górskie krajobrazy i bliskość natury. Tak w skrócie można opisać Joga Festiwal. VII Górski Maraton Jogi w Wierchomli. W tym roku to aż siedem dni spotkań! Bądź z nami 18-25 sierpnia 2019 r.

Podczas 7 dni warsztatów poznasz ćwiczenia:
• wzmacniające ciało,
• regulujące oddech,
• poprawiające koncentrację,
• uwalniające od stresu.

Poznasz i poćwiczysz:
•jogę funkcjonalną
•jogę dynamiczną
•jogę Iyengara
•Yin Jogę
•jogę kręgosłupa
•jogę hormonalną
•klasyczną jogę indyjską
•jogę Sivananda
•Maha Jogę
•Vinyasa Jogę

W programie również:

•permakultura i spotkania z ekorolnikami
•vege kulinaria
•psychobiologia
•kosmetyka naturalna
•zielarstwo
•joga twarzy
•mindfulnesspermakultura i spotkania z ekorolnikami
•vege kulinaria
•psychobiologia
•kosmetyka naturalna
•zielarstwo
•joga twarzy
•mindfulness.

GÓRSKI MARATON JOGI W WIERCHOMLI odbędzie się po raz SIÓDMY!
W sobotę 24 sierpnia weź udział w VII Górskim Maratonie Jogi. Wykonaj z nami "108 Powitań Słońca" pod gołym niebem, na górze w Wierchomli. To niezapomniane przeżycie i sprawdzian samego siebie. Hasło przewodnie Maratonu i całego Festiwalu brzmi "Joga ponad podziałami".

Zajęcia festiwalowe poprowadzą:

Radek Rychlik – absolwent warszawskiego AWF-u oraz studiów neuropsychologicznych. Szkolił się u mistrzów jogi w Indiach, USA i Europie Zachodniej. W 2002r. założył pierwszą w Polsce szkołę dynamicznych stylów jogi. Autor publikacji naukowych z fizjologii, biomechaniki i psychofizjologii dotyczących ćwiczeń jogi. Zajęcia Radka są dość intensywne, z dużym udziałem ćwiczeń wzmacniających i dynamicznych, lecz jednocześnie prowadzone z naciskiem na bezpieczeństwo i efekty prozdrowotne.
radekrychlik.pl

Wiktor Morgulec – dyplomowany nauczyciel wg metody B.K.S Iyengara. Jogę praktykuje od w 1999 roku. W latach 2002-2004 spędził pół roku w Indiach, kształcąc się u najwybitniejszych nauczycieli metody B.K.S Iyengara w HIMALAYAN IYENGAR YOGA CENTRE w Dharamsala oraz w YOGANGA YOGA CENTRE w Dheradun. Współzałożyciel Centrum Joga Żoliborz w Warszawie, Akademii Asan oraz portalu internetowego: joga-joga.pl. Ma wspaniałą żonę i czwórkę dzieci.
morgulec.com

Katarzyna Enerlich – polska pisarka i nauczyciel hatha jogi (kurs nauczycielski jogi akademickiej prod kierunkiem prof. Janusza Szopy), miłośniczka jogi dynamicznej. Ma swoją szkołę jogi „Baba Joga” i prowadzi zajęcia w kilku miastach na Warmii i Mazurach. Jest autorką kilkunastu poczytnych powieści z historią Regionu w tle, jak również książek i publikacji o zdrowym stylu życia, odżywianiu i naturalnych kosmetykach. Prowadzi tematyczne warsztaty, podczas których opowiada, jak można żyć zdrowo i wyglądać młodo, nie tracąc na to zbyt wiele czasu i pieniędzy. Spotykając się z Czytelnikami i uczestnikami warsztatów w całej Polsce nie tylko zaraża pasją jogi i uczy zdrowego stylu życia w harmonii z Naturą, ale również inspiruje do czerpania z regionalnego dziedzictwa i lokalnych opowieści.

Kurs oddychania:
Zajęcia poprowadzi ANNA RYCZEK – mgr psychologii, nauczycielka jogi i metody Butejki, tłumaczka pierwszych książek na temat tej metody pt. „Zamknij usta” oraz „Spokojny oddech, spokojny umysł” P. McKeown.

Dla Dzieci:

W trakcie zajęć dla dorosłych prowadzone będą zajęcia jogi dla dzieci pod okiem AGNIESZKI LASOTY - pasjonatki sportu i zdrowego stylu życia, certyfikowanego nauczyciela jogi z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, absolwentki pedagogiki przedszkolnej z terapią pedagogiczną, nauczyciela Wychowania Przedszkolnego, inicjatorki zajęć jogi dla dzieci pod nazwą „Gimnastyka Joga Smyka” oraz zajęć ”Yoga Family” (rodzic + dziecko na macie), członka Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Częstochowskiej, edukatora w Akademii Edukacji w Krakowie (prowadzi szkolenia pt. ”Koncentracja uwagi i uważność dziecka poprzez ćwiczenia gimnastyczne z elementami jogi dla dzieci”, członka Stowarzyszenia Akademii Świadomości „Ahimsa”. Agnieszka
uczestniczy w kursie nauczycielskim Instruktora rekreacji ruchowej w zakresie Hatha Joga pod kierunkiem prof. AWF dr. hab. Janusza Szopy. Na co dzień prowadzi Jogę dla dzieci w publicznych i niepublicznych placówkach przedszkolnych, w szkołach w klasach I-III.

Po zajęciach dla dzieci, a także w czasie trwania zajęć dla dorosłych (dotyczy sesji porannej i wieczornej), dzieci objęte będą darmową, profesjonalną opieką.

Zapraszamy dzieci w wieku*:

4-5 lat – maluszki zapraszamy na bajkowe, pełne niespodzianek, pobudzające wyobraźnię zajęcia. Będziemy się bawić, wcielać w role, opowiadać sobie bajeczki i wspólnie poznawać świat.

6-9 lat – zapraszamy na niesamowite pełne niezapomnianych chwil, zabawy, gry, zajęcia plastyczne. Poprzez zabawę i zdrową rywalizację nauczymy się zasad fair play, a na zajęciach plastycznych „ożywimy” zwykłą kartkę papieru.

10-12 lat – starszaki zapraszamy na ekscytujące zabawy ruchowe oraz plastyczne.

* W wyjątkowych wypadkach młodsze dzieci tylko jeśli potrafią współpracować w grupie z innymi dziećmi. Decyzja należy do osoby prowadzącej zajęcia.

Kuchnia:

Oczyszczające działanie jogi uzupełnimy pełnowartościowym, bezmięsnym pożywieniem. Dwa duże, wegetariańskie posiłki dziennie, serwowane w formie szwedzkiego stołu zaspokoją nawet najbardziej wymagających i wygłodniałych joginów.

ZAPISY: www.morgulec.com

www.wierchomla.com.pl

Magdalena Mroczka: magdalena.mroczka@wierchomla.com.pl; tel. 513 027 059

 

 

czytaj więcej Miejsce: Wierchomla Mała