Informacje
o stacji
pogoda 10 °C
0 / 4
Wyciągi i trasy
-----
Godziny otwarcia
Cennik
Cennik

Lokalne Atrakcje

Stacja narciarska, Popradzki Park Krajobrazowy, górskie przygody

Pięknie o każdej porze roku

W Dwóch Dolinach nie ma czasu ani miejsca na nudę!

Nasz hotel zlokalizowany jest w malowniczej miejscowości Wierchomla Mała położonej w dolinie bystrego potoku Wierchomlanki, pomiędzy Muszyną, a Piwniczną Zdrój.

Krajobrazy Beskidu Sądeckiego zachwycają o każdej porze roku, a tereny historycznej łemkowszczyzny to kraina pełna uroczych kamiennych kapliczek, starych cerkwi oraz pasterskich szałasów.

Hotel Wierchomla SKI&SPA Resort znajduje się na zachodniej granicy tego magicznego świata, który od dziesięcioleci zachwyca turystów i swoich mieszkańców.

Aktywny wypoczynek przez cały rok

Wierchomla to wprost wymarzone miejsce na aktywny wypoczynek przez cały rok. Latem i zimą natura oraz oryginalne imprezy sportowe i rekreacyjne pobudzają endorfiny, wywołują dreszczyk pozytywnych emocji oraz dostarczają niezapomnianych wrażeń.

Sportowe atrakcje:

  • Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla zapewnia narciarzom idealne warunki do szusowania od grudnia do kwietnia. W okresie letnim czynny jest wyciąg krzesełkowy Wierchomla I, z którego mogą korzystać turyści wiosną, latem i jesienią
  • Przepiękna okolica malowana najpiękniejszymi barwami natury kusi pieszymi wycieczkami, a znakomicie przygotowane trasy biegowe i rowerowe to prawdziwa gratka dla fanów zdrowego i sportowego trybu życia
  • Nowoczesny park linowy gwarantuje dawkę adrenaliny dorosłym, a dzieciom rewelacyjną zabawę
  • Na miłośników tenisa czekają korty, na których można rozegrać profesjonalny mecz lub zdobywać nowe umiejętności
  • Trasy downhillowe, na których odbywają się zawody z cyklu Pucharu Polski gwarantują rowerowe emocje na najwyższym poziomie
  • Questing to idealna propozycja na oryginalne rodzinne wakacje pełne ciekawych przygód, interesujących zagadek i doskonalej zabawy

Kalendarz pełen przygód

Każdego miesiąca Wierchomla proponuje swoim Gościom wyjątkowe sportowe eventy, m.in. Festiwal Biegowy, ekscytujące Zawody Downhillowe Sony Vaio Joy Ride Open, Maraton Cyklokarpaty oraz wiele imprez rodzinnych latem i zimią.

SPRAWDŹ KALENDARZ IMPREZ

Najlepsze w Wierchomli

Nowoczesny kompleks narciarski pod ręką

Wierchomla to wprost wymarzone miejsce dla narciarzy i snowboardzistów. Znajduje się tu jedna z największych w Polsce stacji narciarskich z kompleksową infratsrukturą dla miłośników białego szaleństwa.

Popradzki Park Krajobrazowy

Popradzki Park Krajobrazowy to jeden z najstarszych karpackich parków krajobrazowych, który rozciąga się na terenie Beskidu Sądeckiego oraz obejmuje polską część Gór Czerchowskich. Powierzchnia Parku wynosi łącznie 54 000 ha, z czego bisko 70 % stanowią lasy iglaste. Park zamieszkuje aż 110 gatunków ptaków oraz wiele drapieżników, m.in. wilki oraz niedźwiedzie brunatne. Beskid Sądecki to jeden z najbogatszych pod względem przyrodniczym zakątków Polski z krajobrazami, które zachwycają o każdej porze roku.

Krystalicznie czysta i zdrowa woda

Woda Beskidu Sądeckiego jest krystalicznie czysta i bogata w składniki mineralne. Przepływający przez Wierchomlę Małą potok Wierchomlanka wypływa ze źródła, którego woda zawiera cenne pierwiastki, m.in. wapń i magnez.

Z Wierchomli na szlak

Wierchomla to baza wypadowa na malownicze szlaki Pasma Jaworzyny Krynickiej.

W pierwszej kolejności koniecznie trzeba odwiedzić przepiękny rezerwat leśny Wierchomla, który znajduje się na stokach góry Pusta Wielka (1061 m n.p.m.) Można podziwiać tu dwustuletni drzewostan bukowo-jodłowy oraz wsłuchiwać się w najpiękniejsze odgłosy natury. Z Wierchomli prowadzi tam szlak czerwony. Stamtąd warto udać się niebieskim szlakiem w stronę Bacówki nad Wierchomlą, gdzie rozciągają się malownicze widoki na Pasmo Radziejowej oraz Słowackie Tatry.

Serdecznie zapraszamy na rodzinne wakacje malowane najpiękniejszymi barwami beskidzkiej przyrody!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij