Małopolski Szlak Winny - Winnica Chodorowa

Małopolska już od XIV wieku stanowiła jeden z głównych ośrodków winiarskich. Ciepłe wiosny, gorące lato i delikatna jesień sprawiają, że region ten pozwala na hodowlę winorośli i produkcję wysokogatunkowego wina. W 2013 r. utworzono Małopolski Szlak Winny, który obejmuje także Winnicę Chodorowa.

Położona w sercu Ziemi Sądeckiej, pośród wzniesień Pogórza Rożnowskiego, na Szlaku Architektury Drewnianej, winnica powraca do staropolskiej tradycji winiarskiej, tworząc wina najwyższej jakości i wyjątkowej świeżości.

Podłoże Winnicy Chodorowa stanowią gliny, które sprzyjają powstawaniu win bogatych w alkohol i glicerynę. Odpowiednie nasłonecznienie, brak zastoisk mrozowych i dobra ekspozycja słoneczna sprawiają, że winorośl ma dobre warunki do dojrzewania, dzięki czemu powstaje wysokiej jakości wino.

Wina w Chodorowej powstają ze szczepów Rondo, Regent, Jutrzenka, Solaris, Hibernal, Johanniter, Bianca, Muscat, Seyval Blanc. Wszystkie grona zbierane są ręcznie. Winobranie trwa od pierwszych dni września po późny październik, kiedy to grona osiągają swoją pełną dojrzałość i wyjątkową słodycz.

Odwiedzając Winnicę Chodorowa można przenieść się do wyjątkowego świata winiarzy, zobaczyć w jaki sposób powstają wina, skosztować ich na miejscu, a nawet wziąć udział w winobraniu.

Wycieczka warta odbycia!

Adres: Winnica Chodorowa, Chodorowa 60

http://winnicachodorowa.pl/