Post dr Dąbrowskiej

Hotel Wierchomla Ski&Spa Resort posiada Certyfikat Instytutu Zdrowia Dr Ewy Dąbrowskiej.
Oznacza to, że mamy możliwość zaproponowania Ci pobytu zdrowotnego polegającego na przestrzeganiu postu leczniczego dr Ewy Dąbrowskiej. Decydując się na taki pobyt w naszym hotelu, o nic nie musisz się martwić. Będziesz pod opieką dietetyka, lekarza, fizjoterapeuty oraz instruktora fitness. Poza zdrową i smaczną dietą warzywno-owocową, zapewniamy dużą dawkę ruchu na świeżym powietrzu i wiele dodatkowych atrakcji wg hotelowego harmonogramu.

Zanim jednak zdecydujesz się na przeprowadzenie postu dr Ewy Dąbrowskiej, musisz wiedzieć, na czym on polega i komu jest polecany. Wszystkie odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Czym jest post leczniczy dr Ewy Dąbrowskiej?
Post jest to niskokaloryczna dieta (600-800 kcal dziennie) warzywna, z niewielkim dodatkiem owoców. Oczyszcza i regeneruje organizm. Pomaga w walce z chorobami cywilizacyjnymi, obniża cholesterol, zwalcza nawracające infekcje, uzdrawia.
Jak długo powinien trwać post leczniczy?
Prawidłowy post powinien trwać od 2 do 6 tygodni. Po tym okresie należy wprowadzić dietę wyprowadzającą z postu wg zaleceń dr Ewy Dąbrowskiej. 

Jaki jest mechanizm działania postu leczniczego?
W czasie trwania postu organizm przestawia się na korzystanie z własnych zasobów tłuszczu i białka, jednocześnie oczyszczając się z toksyn i złogów, wydalając zbędną wodę oraz kwas moczanowy odłożony w stawach i likwidując ogniska zapalne.  Uruchamiają się mechanizmy naprawcze, które przywracają równowagę w organizmie. Na koniec przyspiesza metabolizm, co jak wiemy jest niezwykle korzystne dla zdrowia i samopoczucia.

Co daje post leczniczy?

 • stabilizuje ciśnienie krwi
 • pomaga pozbyć się zakrzepów oraz doprowadza do zniwelowania blaszek miażdżycowych
 • reguluje poziom cukru we krwi
 • hamuje wytwarzanie wolnych rodników
 • pomaga wydalić toksyny z organizmu, oczyszcza wątrobę 
 • pomaga usunąć złogi zapalne ze stawów
 • wspomaga układ immunologiczny w walce z infekcjami, zwiększa odporność organizmu
 • odmładza, rewitalizuje, oczyszcza skórę, wygładza zmarszczki
 • znacząco odchudza, pomaga wprowadzić zdrowe zasady odżywiania
 • wycisza i wprowadza harmonię ducha i ciała
 • bardzo często widoczne są objawy samoleczenia organizmu, nawet chorób przewlekłych zwyrodnieniowych i zapalnych.

W jakich schorzeniach post leczniczy dr Ewy Dąbrowskiej jest szczególnie pomocny?
Dieta ta jest pomocna zwłaszcza osobom cierpiącym na choroby cywilizacyjne: nadwagę, otyłość, nadciśnienie, miażdżycę, cukrzycę, astmę, zakrzepicę, kamicę nerkową, paradontozę, dnę moczanową czy alergie. Pomaga w walce z wysokim cholesterolem, nawracającymi infekcjami czy problemami żołądkowymi. Ma korzystny wpływ na osoby cierpiące na przewlekłe zapalenia stawów lub wątroby.
Uwaga: osoby przyjmujące leki, powinny skonsultować z lekarzem możliwość przerwania kuracji lekowej lub redukcji przyjmowanej dawki. 

Kto nie może przechodzić postu dr Ewy Dąbrowskiej?
Dieta ta nie powinna być stosowana przez osoby chore na cukrzycę typu pierwszego, gruźlicę, porfirię, choroby nowotworowe i niewydolnościowe, np. serca, nerek czy wątroby.
Nie poleca się jej osobom cierpiącym na choroby psychiczne, przyjmującym hormony steroidowe lub cytostatyki, osoby po przeszczepach, kobiety w ciąży oraz dzieci przed okresem dojrzewania. 

Co można jeść podczas postu leczniczego?
Podstawą diety są warzywa ubogie w składniki odżywcze: dynia, burak, rzodkiewka, cebula, kalafior, marchew, seler, kalafior, por, ogórek, pomidor, papryka. W minimalnych ilościach dozwolone są niektóre owoce, np. jabłko, grejpfrut, cytryna, owoce jagodowe, śliwki. Można używać przypraw, w tym soli w niewielkich ilościach. Można pić wodę niegazowaną, słabe herbaty ziołowe i napary. 
Nie wolno spożywać produktów zbożowych, nabiału, orzechów i tłuszczów. Niewskazane jest picie kawy i alkoholu.

Sprawdź nasze pakiety pobytowe połączone z dietą warzywno - owocową:

Uwaga

Turnus 7 dniowy - 6 noclegów

Turnus 14 dniowy - 13 noclegów

JUŻ DZIAŁA program lojalnościowy dla stałych klientów Postu leczniczego dr Ewy Dąbrowskiej.
ZŁOTA KARTA – POST LECZNICZY DR EWY DĄBROWSKIEJ to program, który da Ci wiele korzyści. Dzięki turnusom z POSTEM LECZNICZYM zachowasz zdrowie, witalność i radość życia. Posiadając  ZŁOTĄ KARTĘ,  zyskujesz natomiast bonusy po każdym pobycie na POŚCIE LECZNICZYM  w ***Hotelu Wierchomla Ski&Spa Resort.
 
Zasady są proste:
 
Po zakończeniu turnusu POSTU LECZNICZEGO w ***Hotelu Wierchomla Ski&Spa Resort dostajesz 
1 naklejkę „ZŁOTE JABŁKO” na ZŁOTEJ KARCIE.
 
Liczba zebranych „ZŁOTYCH JABŁEK” zwiększa Twój bonus następująco:
 • od 1 do 5 „ZŁOTYCH JABŁEK” – zyskujesz bonus  5% na kolejny turnus z Postem leczniczym dr Ewy Dąbrowskiej w ***Hotelu Wierchomla Ski&Spa Resort,
 • od 6 do 10 naklejek „ZŁOTYCH JABŁEK”  - zyskujesz bonus 10% na kolejny turnus z Postem leczniczym dr Ewy Dąbrowskiej w ***Hotelu Wierchomla Ski&Spa Resort.
Zasady korzystania ze ZŁOTEJ KARTY opisane są w Regulaminie  
 
Chcesz dowiedzieć się więcej o programie lojalnościowym zadzwoń do Joanny Sawickiej-Gontarz, tel. 513 027 045

Regulamin Złotej karty - Post leczeniczy dr Ewy Dąbrowskiej