Spływ łodziami doliną Popradu

Poprad to górska rzeka, mająca swe źródła w Tatrach Słowackich na wysokości niemal 2000 m n.p.m. Jest to jedyna rzeka w Polsce, której źródła znajdują się na południowych stokach Karpat, a mimo zaliczana jest do zlewiska morza Bałtyckiego, położonego na północy kraju.

Przedzierający się przez Karpaty Poprad tworzy malowniczy przełom rzeczny z licznymi meandrami. Na znacznej długości Poprad jest rzeką graniczną, oddzielającą terytoria Polski i Słowacji. Pomiędzy znanymi ośrodkami turystycznymi Piwniczną i Rytrem oraz Leluchowem i Muszyną, przygotowano jedną z największych atrakcji tego regionu SPŁYW ŁODZIAMI DOLINĄ POPRADU. Spływ rozpoczyna się na przystani w Piwnicznej przy ul. Gąsiorowskiego (poniżej mostu wiszącego), do której można dojechać, kierując się w stronę przejścia granicznego. Po około 10 km spływania łodzie dobijają do przystani w Rytrze, zlokalizowanej koło pola kempingowego nieopodal ruin zamku. Organizatorzy przygotowali również krótszą wersję spływu, który na życzenie klientów może się kończyć w połowie trasy w miejscowości Młodów.

W trakcie spływu można podziwiać przepiękne beskidzkie krajobrazy, a na rozkołysanej bystrzami rzeki łodzi doznać przeżyć, jakie przed laty były udziałem tylko flisaków spuszczający tędy drewno czy jeszcze wcześniej kupców przewożących na tratwach swoje towary z Węgier.

Jeżeli planujecie Państwo wycieczki po pięknej Ziemi Sądeckiej, zapraszamy do skorzystania z atrakcyjnego spływu łodziami Doliną Popradu z Piwnicznej do Rytra. Gwarantujemy wspaniałe widoki i niezapomniane wrażenia w czasie dwugodzinnej podróży łodzią, spełniającą najwyższe normy bezpieczeństwa, pośród przyrody obfitującej w wyjątkowe okazy flory i fauny charakterystyczne dla terenów Beskidu Sądeckiego.

Informacje o trasie spływu:

Długość trasy spływu od miejscowości Piwniczna do miejscowości Rytro - 10 km. Czas przepływu 1,5 - 2,5 godziny, w zależności od stanu wody na rzece. Przewidywany czas trwania sezonu zależy od warunków atmosferycznych (czasu zalegania pokrywy śnieżnej - temperatury, intensywności opadów, wysokości stanu wody na rzece).

Więcej informacji i rezerwacje

Spływ Doliną Popradu