Rafting

Rzeka Poprad umożliwia spływy łodziami, kajakami czy pontonami. To atrakcja zapewniająca możliwość aktywnego wypoczynku ze sporą dozą adrenaliny! Poprad to górska rzeka, mająca swe źródła w Tatrach Słowackich na wysokości niemal 2000 m n.p.m. To jedyna rzeka w Polsce, której źródła znajdują się na południowych stokach Karpat, a mimo tego znajduje się w zlewisku morza Bałtyckiego, położonego na północy. Na znacznej długości Poprad jest rzeką graniczną, oddzielającą terytorium Polski i Słowacji. Piękno doliny Popradu zapewni niezapomniane wrażenia i przeżycia!

Rafting - to dyscyplina sportu, która polega na spływie pontonami po rzekach. Najczęściej są to rwące, górskie potoki. Kilkuosobowe łodzie muszą pokonać pewien odcinek rzeki w taki sposób, żeby się nie przewrócić, ale z drugiej strony, jak najszybciej dotrzeć do mety spływu. Im trudniejsza trasa do pokonania, tym większa adrenalina i zabawa. Należy jednak zachować ostrożność i nie porywać się na zbyt płytkie i kamieniste potoki, żeby się nie skaleczyć i nie zniszczyć sprzętu.

Najczęściej spływy odbywają się w pontonach, chociaż można też spotkać się z tym, że uczestnicy płyną kajakami, tratwami lub łodziami. Jednak najbardziej popularną, turystyczną wersją raftingu jest właśnie spływ pontonem. Rafting daje dużą radość z aktywnego spędzania czasu i całą masę pozytywnych wrażeń!

Więcej informacji/rezerwacja spływów: