Bezpieczna Zima w Dwóch Dolinach

Wpadnij na Stonogę z dzieckiem i spraw, by było bezpieczne!

Już po raz drugi serdecznie zapraszamy na stok Stonoga, gdzie odbędzie się już kolejna Edycja naszej akcji poświęconej bezpieczeństwu najmłodszych pt. Bezpieczna ZIma w Dwóch Dolinach.

To świetna okazja, by poznać zasady bezpieczeństwa, jak i znakomicie i pożytecznie spędzić czas z dzieckiem. Poniżej zamieszczamy ramowy program wszystkich spotkań, które odbędą się 21 i 28 stycznia oraz 11 i 25 lutego:

Bezpieczna zima w Dwóch Dolinach to akcja mająca na celu podniesienie bezpieczeństwa na stoku zwłaszcza najmłodszych narciarzy i snowboardzistów.

To druga edycja wydarzenia, podczas którego uczestnicy:

- poznają praktyczne zasady zachowania się na stoku w sytuacji zagrożenia

- nauczą się udzielania pierwszej pomocy

- będą mogli w formie zabawy rywalizować o atrakcyjne nagrody ufundowane przez Stację Narciarską

- zobaczą demonstrację umiejętności GOPR-owców

- dowiedzą się, czego nie robić na stoku i jak się na nim zachowywać podczas jazdy, by sprawiała ona czystą przyjemność i by szanować innych szusujących

Opis miejsca:

Przestrzeń wokół stoku jest podzielona na dwie strefy: rozrywki (okolica Markówki i stromizny saneczkowej) oraz bezpieczeństwa (stok)

Plan wydarzenia:

Godz. 11: rozpoczęcie imprezy przez konferansjera/przedstawienie planu wydarzenia

Godz. 11:30-12:00: panel GOPR (własne stanowisko) – zainscenizowanie akcji ratunkowej, przekazanie informacji o tym, jak zachowywać się na stoku w sytuacji zagrożenia (górna stacja) co robić przed, podczas oczekiwania

Godz. 11.00-14.00: konkurs z nagrodami polegający na malowaniu na śniegu zainspirowanym przez temat: Bezpieczeństwo na stoku / aktywności dla dzieci aranżowane przez profesjonalnego Animatora zainspirowane tematem bezpieczeństwa na stoku

Godz. 11-14:00: panel Policji: udzielanie informacji dot. bezpieczeństwa na stoku, stoisko z ulotkami

Godz. 11-14:00: panel Fundacji Bezpiecznie do Celu i Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego – symulacja jazdy po alkoholu za pomocą alkogogli; współczesne zagrożenia: punkt informacyjny i krótki wywiad z Prezesem Fundacji (bez nart)

Godz. 11.00-14.00: konkurs wiedzy z nagrodami na stoisku Stacji Narciarskiej, angażujący uczestników wydarzenia

Godz. 12.00: panel Szkoły Narciarskiej DD (własne stanowisko: jedna osoba, która zapisuje na zajęcia) - pokaz tego, jak zachowywać się na stoku będąc na nartach w sytuacji zagrożenia. 

Godz. 14.00: zakończenie imprezy

Otoczenie: wokół miejsca rozstawione będą namioty partnerów oraz sponsorów.

Patroni: TVP Kraków, Radio RDN, Program Czwarty Polskiego Radia, Gazeta Krakowska

Partnerzy: Gmina Piwniczna Zdrój, GOPR, Fundacja Sportowcy Dzieciom, Fundacja Bezpiecznie na Stoku

Sponsorzy: Kubuś (Maspex)