2021-09-27

Wolny czas spędzany wspólnie z dziećmi warto dobrze zaplanować. Wierchomla oferuje dzieciom liczne atrakcje, zarówno w samym hotelu, jak i okolicy. Aktywny odpoczynek z dziećmi nie tylko zacieśni rodzinne więzy, ale będzie dla nich pozytywnym przykładem na przyszłość. Sprawdź, jakie atrakcje dla najmłodszych przygotowaliśmy w Wierchomli.

Atrakcje hotelowe

Hotel dla rodzin z dziećmi znajdujący się w górach to doskonały wybór na rodzinne spędzenie urlopu lub weekendu. W codziennym pędzie trudno wygospodarować czas na zatrzymanie się, chwilę rozmowy, czy zabawy z maluchami. To wszystko można nadrobić podczas wspólnego pobytu w górach. Wierchomla organizuje też animacje dla dzieci, dzięki czemu dorośli mogą w tym czasie np. zrelaksować się w SPA - mając pewność, że maluchy są dobrze zaopiekowane.

Basen dla dzieci i dorosłych

Kryty basen hotelowy jest otwarty dla gości hotelowych oraz osób z zewnątrz. Posiada też strefę zabiegową. Obok dużego basenu znajduje się bezpieczny brodzik dla najmłodszych maluchów. Mogą tu bez ryzyka pluskać się po okiem rodziców.

Zabawy w wodzie doskonale wpływają na rozwój dzieci, ponieważ kształtują motorykę ciała. To właśnie dlatego oswajanie z wodą i naukę pływania najlepiej zaczynać od najmłodszych lat, kiedy jest ona najłatwiejsza. Nad bezpieczeństwem dzieci i dorosłych w basenie czuwa doświadczony ratownik.

Pozytywnym skutkiem korzystania z basenu jest też wzrost odporności u dzieci, przydatny zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Rodzice nie muszą się martwić o czystość na basenie, ponieważ w trosce o zdrowie małych i dużych użytkowników systematycznie zmieniamy wodę.

Basen dla dzieci i dorosłych to doskonały sposób na wspólne spędzenie czasu, szczególnie gdy pogoda nie pozwala na wyjście na zewnątrz.

Kids Fun SPA

Kids Fun SPA to jedna z ciekawszych atrakcji, które Wierchomla przygotowała specjalnie dla dzieci. Mogą skorzystać z wyjątkowych, dopasowanych do potrzeb zabiegów jak:

 • uśmiechnięta mordka (maseczka na twarz),
 • czekoladowy krasnoludek (okład na ciepło),
 • ptasie mleczko (masaż pleców),
 • tęczowe pazurki,
 • elfi warkoczyk.

W dziecięcym SPA na maluchy czeka wesoła i pyszna zabawa, a efektami niektórych zabiegów jak paznokciami czy warkoczem, będą mogły pochwalić się rodzicom. Z kolei masaż pleców pomoże im się wyciszyć po całym dniu szalonych atrakcji.

Mini ZOO

Mini ZOO to świetna forma edukacji i atrakcja dla dzieci w jednym. Animatorka pokazuje maluchom mieszkańców ZOO, opowiadając o ich zwyczajach i upodobaniach żywieniowych. Dzieci często po raz pierwszy mają tu okazję zobaczyć na żywo, znane wcześniej z książek lub filmów, zwierzaki jak:

 • kozy,
 • króliki,
 • kury,
 • kaczki,
 • indyki.

To połączenie zabawy z obserwacją stanowi najlepszą formę edukacji. Mini ZOO jest otwarte przez cały czas, a dzieci są mile widziane również wieczorem, jeśli chcą zobaczyć, jak zwierzątka przygotowują się do snu. Przebywają tu tylko niewielkie zwierzęta gospodarskie, niegroźne dla dzieci i dorosłych.

Plac zabaw

Plac zabaw to przestrzeń, gdzie dzieci mogą poznawać nowych przyjaciół i wspólnie spędzać czas. Znajomość z innymi dziećmi kształtuje kompetencje społeczne i służy prawidłowemu rozwojowi. Plac dla bezpieczeństwa jest ogrodzony i zlokalizowany bezpośrednio przy hotelu. Maluchy mają tam do dyspozycji:

 • piaskownicę,
 • zjeżdżalnię,
 • kolorowe huśtawki.

Zabawa na świeżym górskim powietrzu, w promieniach beskidzkiego słońca jest zdrowa dla dzieci.

Atrakcje przyhotelowe

Hotel Wierchomla zadbał też o atrakcje dla dzieci w bezpośrednim sąsiedztwie. Możecie tam spędzić aktywnie czas w przerwach między górskimi wycieczkami.

Park linowy

Park linowy usytuowany jest na wzgórzu, tuż za obiektem hotelowym. To świetna zabawa dla starszych dzieci i rodziców, która uczy koordynacji ruchowej i pokonywania lęku. Wyposażony jest w 16 stanowisk linowych, na wysokości od 6 do 12 m nad ziemią. Oprócz tego można skorzystać ze ścianki wspinaczkowej i dwóch zjazdów tyrolskich. Bezpieczeństwo zapewniają: uprząż z lonżą, kask oraz 2 karabińczyki. Oprócz tego cały czas obecni są wykwalifikowani instruktorzy, czuwający nad przebiegiem zabawy.

To okazja do wewnątrzrodzinnych zawodów, np. w pokonaniu jak największej ilości tras lub w szybkości przejścia.

Paintball

Paintball to kolejna propozycja do rodzinnej integracji i rywalizacji. Pole do niego znajduje się na polanie tuż przy hotelowym parkingu. Jest ogrodzone specjalną siatką, aby kulki z farbą nie trafiły w osoby obserwujące zabawę. To atrakcja przeznaczona dla większych dzieci i rodziców. Bezpieczeństwo graczom zapewniają specjalne kombinezony i maski ochronne.

To gra, która wzmacnia więzy w drużynie, uczy planowania strategicznego i wspólnego działania. Dodatkowo zapewnia dużo ruchu na świeżym powietrzu. Możecie skorzystać z gotowych scenariuszy rozgrywek albo sami wymyślić zasady rodzinnej rywalizacji. Dla uatrakcyjnienia zabawy składy drużyn można wymieniać.

Atrakcje w okolicy

Wybierając się na wakacje z dziećmi w górach, z pewnością stawiacie na wycieczki piesze i rowerowe, podczas których można cieszyć oko pięknem okolicznych widoków. Wspólna wspinaczka uczy dzieci wytrwałości, pokonywania trudności i osiągania założonych celów. Odpoczynek na łonie natury to najzdrowsza forma spędzania czasu. Możecie też skorzystać i atrakcji oferowanych w okolicy Wierchomli.

Okoliczne baseny i kąpieliska ze zjeżdżalniami

Górskie okolice Wierchomli obfitują w baseny i kąpieliska stanowiące atrakcję zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W promieniu do 40 km od hotelu znajdziecie trzy z nich:

 1. Baseny na Zapopradziu w Muszynie – kompleks basenów o różnej głębokości, jacuzzi z wodą leczniczą oraz brodzików z małą zjeżdżalnią dla dzieci. Dodatkowymi atrakcjami są kaskada, masaże ścienne, grzybek wodny, wytwarzająca sztuczną falę kula, rodzinna zjeżdżalnia i siatka do wspinaczki.
 2. Kąpielisko w Tyliczu, którego głównymi atrakcjami są podgrzewany i podświetlony basen kąpielowy, duży plac zabaw dla dzieci z drewna z mini basenem, boisko do siatkówki plażowej i badmintona. W ośrodku możecie też wypożyczyć kajaki, rowery, kije do nordic walking czy samochód terenowy. Zimą skorzystajcie też z trasy do narciarstwa biegowego.
 3. Kąpielisko na Radwanowie posiada trzy różnej wielkości baseny: kryty, zewnętrzny z wodnymi atrakcjami oraz brodzik dla maluchów. Na terenie obiektu możecie też skorzystać ze zjeżdżalni oraz masaży wodnych i wanny z hydromasażem.

Spływ łodziami doliną Popradu

Cała rodzina z pewnością będzie się dobrze bawić podczas dwugodzinnego spływu doliną Popradu. Dzieci będą mogły zobaczyć unikalne okazy beskidzkiej fauny i flory, a dorośli zrelaksować się kontemplując malownicze krajobrazy. Spływ kończy się w pobliżu ruin zamku przy przystani w Rytrze, które wspólnie zwiedzicie. Rodziny z młodszymi dziećmi mogą wybrać krótszą wersję spływu, kończącą się po 5 km w Młodowie.

Podsumowanie

Wspólne wakacje z dziećmi w górach w hotelu Wierchomla z basenem to świetna forma odpoczynku. Wybierając je, zapewniacie pociechom zdrowy, aktywny wypoczynek, dzięki ilości i różnorodności okolicznych atrakcji dla dzieci. Skorzystajcie z naszej oferty i zapewnijcie sobie wspomnienia na lata.