Questy

Questing to propozycja aktywnego spędzania czasu dla dorosłych i dzieci, dzięki czemu doskonale wpisuje się w trend turystyki rodzinnej. Questing to odkrywanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu poprzez zabawę połączoną z elementami harcerskich podchodów i gier terenowych, odgadywaniem zagadek i poszukiwaniem ukrytego skarbu. Questing pozwala przeżyć niesamowitą przygodę, przenieść się w zupełnie inny, nieco zapomniany świat.

NOWY WYMIAR TURYSTYKI RODZINNEJ

Questing to jeden z nowych trendów światowej turystyki. Dzięki innowacyjnemu połączeniu zabawy z edukacją zmienia wymiar turystyki. Podążanie ścieżkami questingowymi jest też twórczym sposobem na zagospodarowanie wolnego czasu. To doskonały pomysł dla rodziców, którzy kilka razy dziennie słyszą od swoich dzieci, że się nudzą. Ważne jest, by odpowiednio na to znudzenie zareagować i zaproponować dziecku coś, co go zaciekawi i pomoże w jego dalszym rozwoju. W Polsce questing istnieje zaledwie od kilku lat, ale coraz bardziej zyskuje na popularności. Patronat nad ideą questingu w Polsce objęła Polska Organizacja Turystyczna.

JAK ROZPOCZĄĆ PRZYGODĘ Z QUESTINGIEM?

Podstawą gry jest wspólne odkrywanie. Aby rozpocząć przygodę z questingiem wystarczy wcześniej pobrać folder oraz mapy ze szlakami i wierszowanymi wskazówkami. Na tej podstawie rozwiązuje się quest, który prowadzi do określonego celu – skarbu w postaci skrzyneczki z pieczątką, świadczącą o wykonaniu zadania. Mapy z questami są doskonałą formą zwiedzania ciekawych i atrakcyjnych miejsc. Questing pozwala również na dotarcie do lokalnych tajemnic i legend, ciekawych atrakcji przyrodniczych. Przede wszystkim to wspaniale spędzony czas z rodziną i przyjaciółmi!

QUESTING W WIERCHOMLI

Questy w Wierchomli pozwolą na odkrywanie nieznanych do tej pory walorów Popradzkiego Parku Krajobrazowego, Beskidu Sądeckiego oraz regionalnych legend i atrakcji okolicy.  Questy są dostosowane do osób w każdym wieku tak, by zapewnić moc atrakcji i pozytywnej rozrywki. Tworzymy  miejsce wspólnej przygody i zabawy na łonie przyrody, gdzie nie będzie miejsca na nudę!

Na odwiedzających Wierchomlę czeka aż 5 map* z questami, które dostępne są na naszej stronie internetowej, w kasach przy wyciągu Wierchomla I oraz w recepcji ***Hotelu Wierchomla SKI & SPA Resort.

*Mapy w formie eletronicznej do pobrania bezpłanie z naszej strony; mapy w formie papierowej płatne 1 zł/szt.

KONTAKT DO RECEPCJI HOTELU

tel. (18) 414 33 33, (18) 414 31 30, (18) 414 31 31

e-mail: hotel@wierchomla.com.pl

W Wierchomli można skorzystać z dodatkowych atrakcji takich jak wyciąg krzesełkowy „Wierchomla 1” - czynny cały rok, park linowy, paintball, quady, rowery górskie, szlaki turystyczne oraz rowerowe trasy zjazdowe.

Mapy questów w Wierchomli:

Mapa Questu - "Szlakiem pasterzy łemkowskich" >> (Czas trwania: 1h pieszo)

Mapa Questu - "Wierzenia Łemków"-Quest rowerowy >> (Czas trwania: 45 min rowerem; 1,5 h pieszo)

Mapa Questu - "Skarby Wierchołka" - Quest dla dzieci >> (Czas trwania: 30 min pieszo)

Mapa Questu - "Quest Zbójecki" >> (Czas trwania: 1h pieszo)

Mapa Questu - "Życie Łemków od kuchni" >> (Czas trwania: 45 min rowerem, 1,5 h pieszo