Piesze i rowerowe szlaki turystyczne

WIERCHOMLA TO IDEALNE MIEJSCE DLA MIŁOŚNIKÓW PIESZYCH I ROWEROWYCH WYCIECZEK

Wspaniały łagodny klimat, czyste powietrze oraz zróżnicowane ukształtowanie terenu sprzyja spacerom i wędrówkom oraz rowerowym eskapadom. W okolicy Wierchomli znajdują się liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe o różnym stopniu trudności.

WYCIECZKI PIESZE

  • Niebieski szlak - prowadzi ze szczytu Pusta Wielka (1061 m n.p.m.) do Żegiestowa lub w drugą stronę na szczyt Runek (1080 m n.p.m.)
  • Żółty szlak - prowadzi ze szczytu Jaworzynka (1001 m n.p.m.) do Żegiestowa lub przez Szczawnik do Muszyny
  • Zielony szlak - prowadzi ze szczytu Jaworzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.) przez szczyt Za Szczawniczkiem (642 m n.p.m.) do Muszyny
  • Czerwony szlak - prowadzi ze szczytu Runek (1080 m n.p.m.) na Jaworzynę Krynicką (1114 m n.p.m.) lub w drugą stronę na szczyt Łabowska Hala (1064 m n.p.m.) i dalej na szczyt Wierch nad Kamieniem (1083 m n.p.m.) przez szczyt Makowica (948 m n.p.m.) aż do samego Rytra
  • Drugi czerwony szlak - prowadzi z nad Kościoła do Łomnicy Zdroju lub w drugą stronę na szczyt Pusta Wielka (1061 m n.p.m.)
  • Czarny szlak - prowadzi ze szczytu Pusta Wielka (1061 m n.p.m.) przez szczyt Zubrzy Wierch (870 m n.p.m.) do Żegiestowa
  • Drugi czarny szlak - prowadzi z Wierchomli Małej na Schronisko PTTK - Bacówka nad Wierchomlą.

WYCIECZKI ROWEROWE

Podczas pięknej pogody warto udać się na wycieczkę rowerową i dotrzeć do wielu ciekawych miejsc oraz zwiedzić magiczne zakamarki Wierchomli i okolicy. Wakacje na dwóch kółkach w Beskidzie Sądeckim!

SZKOLENIA, WYCIECZKI I OBOZY ROWEROWE - SPRAWDŹ

Trasa Rowerowa Turystyczna Pętla Muszyńska (TPM) to specjalnie przygotowana trasa, pozwalająca na poznanie Muszyny i jej okolic. Całość składa się z 10 podstawowych przystanków, wśród których są m.in.: cerkiew w Powroźniku, pomniki przyrody czy pijalnia wód mineralnych. Trasa ma długość około 32 kilometrów. Obfituje w podjazdy i łagodne zjazdy. Dzięki temu na wycieczkę można się wybrać całą rodziną. Trasa w kilku miejscach przecina tory kolejowe, prosimy zatem o zachowanie szczególnej ostrożności.

Inne szlaki rowerowe: Pętla Rowerowa „Wokół Kotylniczego Wierchu” (szlak rowerowy – znaki niebieskie), Karpacki Szlak Rowerowy (szlak rowerowy – znaki czerwone), Transgraniczny Szlak Rowerowy (szlak rowerowy – znaki niebieskie).

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW W WIERCHOMLI
TRASY ZJAZDOWE W WIERCHOMLI