Nordic Walking

NORDIC WALKING W BESKIDACH

Nordic walking zdobył już w Polsce rzesze fanów i entuzjastów. Ta specyficzna forma rekreacji, wymyślona w Finlandii na początku XX wieku, polegająca na marszu ze specjalnymi kijami, jest doskonałą formą ogólnorozwojowej aktywności ruchowej dla osób w każdym wieku.

TRENING I JEGO WŁAŚCIWOŚCI

W porównaniu do zwykłego marszu nordic walking trenuje niemal 90% mięśni naszego ciała, przy czym spalanie kalorii jest intensywniejsze niż podczas biegania (nawet o 20%) przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia dla stawów i kręgosłupa o ok. 5 kg. Uprawiając nordic walking zbudujesz również swoją wytrzymałość.

DLA KOGO JEST NORDIC WALKING?

Najważniejszym atutem tego sportu jest to, że może być uprawiany przez każdego, bez względu na wiek, kondycję czy wagę. Warto jednak wiedzieć, że ten rodzaj aktywności jest szczególnie odpowiedni dla:

  • osób z problemami ortopedycznymi (problemy ze stawami, kolanami, plecami, kręgosłupem, ramionami itd.), cierpiących na reumatyzm, zmiany zwyrodnieniowe, z problemami przemiany materii, przy bólach mięśniowych itp.
  • dzieci i młodzieży - trenuje się właściwą postawę ciała i uelastycznia mięśnie sportowców - buduje wytrzymałość mięśni, wzmacnia ich siłę, pomaga w regeneracji stawów
  • osób znerwicowanych, zestresowanych, zmęczonych - dotlenia mięśnie, uwalnia od bólu w obrębie karku i ramion, pomaga się zrelaksować
  • osób lubiących ruch, zwracających uwagę na swoją sylwetkę - zwiększa spalanie kalorii i redukuje warstwy tłuszczu - a wszystko w przyjemny, łatwy sposób.

Nie ważne gdzie, ale...

Nordic walking można uprawiać wszędzie, ale sami musicie przyznać, że nie ma nic lepszego, niż możliwość oddychania świeżym górskim powietrzem i podziwiania pięknych pejzaży podczas marszu.